top_aktywistkiSerdecznie zapraszamy na debatę: Aktywistki – rola kobiety w przestrzeni publicznej oraz pokaz zdjęć „Różnorodność kobiet”

Fotografie „Różnorodność kobiet”, stał się inspiracją do organizacji spotkania. Autorką zdjęć jest Joanna Figarska (Punkty Styczne) utalentowana wrocławska fotografka oraz krytyk literacki i artystyczny. Bohaterki zdjęć to uczestniczki projektu „Liderka – Obywatelka”. Kobiety pełne pasji i energii – kobiety aktywne społecznie!

Spotkanie odbędzie się 6 października o 18.00 w Barbarze
ul.  Świdnicka 8c

plakatProgram debaty:

Wstęp: O tym, czym zajmują się kobiety opowiedzą oraz całe wydarzenie poprowadzą: prezeska Fundacji Ewelina Seklecka oraz dziennikarz, pisarz i podróżnik Robert Rient.

Panel I: Jakie aktywności podejmują kobiety? Czym i dlaczego kobiety zajmują się w Polsce? Jak poszczególne aktywności są wartościowane i przez kogo? Jak kobieca aktywność jest postrzegana społecznie? Postawimy pytania, na które odpowiadać będą: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Paulina Gabrowska, Daria Sudoł.

Panel II: Kierunki rozwoju aktywności podejmowanych przez kobiety. Co kobiety zyskują będąc aktywne? Rewolucja czy ewolucja kobiecych aktywności - jak i co zmieniać? Co już się zmieniło? Odpowiedzi na te pytania szukać i znajdować będą zaproszone do rozmowy: Elżbieta Klimek, Katarzyna Lubieniecka, Ewa Agata Bałazińska, Katarzyna Barczyk ( www.ladypasztet.com)

Ostatnia część spotkania poświęcona będzie otwartej dyskusji przy aktywnym udziale publiczności.

Spotkanie organizowane jest przez uczestniczki projektu „Liderka – Obywatelka” finansowanego z programu FIO, realizowanego przez Fundację Punkt Widzenia.

FIO_MPiPS_logo1-300x181